SPORCU BİLGİLENDİRME VE TAAHHÜT FORMU

Saygıdeğer sporseverler,

Tesislerimizden en iyi koşullarda yararlanmanız, daha sağlıklı bir ortam ve güvenilir bir tesis bulabilmeniz için, aşağıdaki kuralları dikkatli bir şekilde okumanız, sağlıklı ve etkili spor yaparak maksimum faydayı sağlamanız için bu kurallara uymanız gerekmektedir.

UNUTMAYIN

 • Spor yaparken açlık ve tokluk sınırı iyi belirlenmelidir. Spor ne çok aç, ne de çok tok olarak yapılmamalıdır.
 • Açık yara veya kanayan yara ile spor yapılmamalıdır.
 • Spor yaparken herhangi bir rahatsızlığın doğmaması için katı gıdalar en az 3 saat önceden alınmalıdır.
 • Yapılan spor branşına göre, spor malzemeleri mutlaka yanınızda bulunmalıdır.(Şort, tişört, dışarıda kullanılmayan spor ayakkabısı, spor çorabı, havlu, terlik, şampuan; yüzme branşına özgü bone, gözlük vb…)
 • Yüzme kıyafetlerinin uygun malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir (Pamuklu, yünlü, kot ve suya rengini veren kumaştan olmamalıdır)
 • Egzersiz esnasında daha önceden belirlenmiş olan spor kurallarına ve antrenörün verdiği egzersiz programına kesinlikle uyulmalıdır. Aksi takdirde tansiyon, halsizlik, denge kaybı, kas yırtılması vb. gibi sağlık sorunları ile karşılaşılabilir.

SPOR TESİSLERİ GENEL KURALLARI

 1. Spor alanları, duş alanları ile soyunma odalarında sizlere ayrılan dolaplar dışına ayakkabı,çanta vb. herhangi bir eşya bırakılmamalı ve mekanlar temiz kullanılmalıdır.
 2. Spor yapan kişilerin tesis içinde düzenlenen spor etkinliklerine katılmadan önce doktor kontrolünden geçmeleri tavsiye edilir. Doktor kontrolünden sonra spor yapmasında sakınca görülen kişilerin spor etkinliğine katılmadan önce durumlarını spor eğitmenlerine bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde tüm yükümlülük sporcudadır.
 3. Tesisler ilan edilen saatler içinde kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılabilir, bunun dışında tesisler kullanıma kapalıdır.
 4. Spor yapılan alanlarda uygun spor ayakkabı giyilmesi zorunludur. Zeminde siyah iz bırakan ayakkabı, bot, sandalet, terlik vb. spor alanlarında kullanılamaz.
 5. 13 yaş ve üstü yaş grupların yüzme seanslarında şinorkel ve palet kullanılamaz.
 6. 4733 sayılı yasa uyarınca tesislerimizde alkollü içecek satışı yapılmamakta olup, tesis iç ve dış mekanlarında alkollü içki tüketilemez.
 7. 4207 sayılı yasa uyarınca spor faaliyeti yapılan kapalı ve açık alanlarda( spor salonu, tenis kortu, halı saha vb.) sigara içilemez. Aksi takdirde doğacak her türlü para cezası tarafınızdan tahsil edilecektir.
 8. Spor eğitmeninden izin alınmadan tesislerdeki spor alet ve ekipmanlarının yerleri değiştirilmemeli, izin alınan hallerde ise yerleri değiştirilen spor alet ve ekipmanları eski yerlerine tekrar konulmalıdır.
 9. Üyelerimiz seans esnasında kullanmış oldukları dolapları, seans bittikten sonra boşaltıp açık olarak bırakmalıdırlar.
 10. Tesislerin kullanımı esnasında oluşabilecek mal kaybı, çalıntı ve unutulan eşyadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumlu tutulamaz.
 11. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, seans saatlerinde değişiklik ve yeni düzenleme yapma hakkına sahiptir.
 12. Aylık üyeliklerde üye, ilk 14 gün içinde ve hizmet faturasını ilgili tesis rezervasyonuna teslim etmek kaydıyla, üyeliği iptal edebilir. Bu durumda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin fesih anına kadar verdiği hizmetler nedeniyle doğmuş hak ve alacakları mahsup edilmek ve üyelik ücretinin %20'si cezai şart olarak kesilmek suretiyle kalanı, 30(otuz) gün içinde (müşterinin ödeme şekline göre) iade edilir. Nakit ödeme yapan müşterilerin ücret iadelerinin yapılabilmesi için, TC Kimlik no, ad - soyad, telefon ve banka iban no (hesap sahibi adı ile beraber) bilgilerinin verilmesi gerekmektedir.
 13. Müşteri, üyeliğini tabloda belirtilen şartlarda dondurma/erteleme hakkına sahiptir.(12. Madde’nin sonucuna göre şekillenmelidir)
 14. Spor Hizmeti adı/çeşidi Dondurma/erteleme işlemi süresi Adedi Açıklama
  4 haftalık (aylık) üyelik 1 hafta 1 defalığına Tesiste doktor raporu ibraz ederek
 15. Üye, Tesislerimizde İstanbul Kart uygulamasına geçildiği takdirde kart ücreti, kayıp kart ücreti ve kaçak kullanımlarda İETT’ nin öngördüğü kurallarının kendisini bakımından bağlayıcı olduğunu kabul ve beyan eder.
 16. Üyelik kullanımlarında haftada 2 gün kullanım olan seanslarda tüm Erkek ve Çocuk seanslarında art arda 2 seans toplamda 4 seans gelmediğinde, tüm kadın seanslarında art arda 3 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
 17. Üyelik kullanımlarında haftada 3 gün kullanım olan seanslarda tüm erkek ve çocuk seanslarında art arda 3 seans toplamda 5 seans, tüm kadın seanslarında art arda 4 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
 18. Üyelik Kartlarının kayıp veya çalınması durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ ne bildirilmesi zorunludur.
 19. Kaçak kart kullanımlarında tüm sorumluluk kart sahibine aittir.
 20. Havuz için; Hepatit A (Elısa yöntemi ile) (ANTİ HAV ıgm), Tam idrar tahlili ve Sağlık raporu (EKG)] gereklidir.
 21. Diğer branşlar için sadece Sağlık raporu (EKG)] yeterlidir.
 22. Tesis kullanımı esnasında diğer üyelere sözlü veya fiili olarak rahatsızlık verenlerin kullanım haklarının tesis tarafından iptal edileceği üye tarafından kabul ve beyan edilir.
 23. Üyelerin tesis kullanımı esnasında 3. kişilere veya tesise, şirket tüzel kişiliğine verecekleri maddi ve manevi zararlar, bu eylemleri nedeniyle doğmuş ve doğacak maddi ve manevi zararlardan sorumlu olduklarını, sorumluluklarına aykırı tutumları halinde kullanım haklarının sona erdirileceğini kabul ve beyan ederler. Tesis kullanıcıları spor yaparken meydana gelebilecek; yaralanma, sakatlanma, vefat gibi risklerden haberdar olduklarını olası risklerin gerçekleşmesi halinde kendileri veya vekil/murislerinin, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, tesis çalışanları, tesis yönetimi veya şirket tüzel kişiliği hakkında hukuki veya cezai sorumluluğu yoluna gitmeyeceklerini kabul ve beyan ederler.
 24. Üyeler bu formda yer alan tüm Üyeler bu formda yer alan tüm kurallara, tesisteki tüm yazılı kurallara ve spor faaliyetinin sağlıklı ve etkin şekilde yürütülmesine ilişkin sözlü bildirimlere uyacaklarını kabul ve beyan ederler.

Üyelikte Yaş Sınırlamalarımız

 1. Yetişkin üye programına 13 yaşın altındaki çocuklar üye olamamakta ve 16 yaşın altındaki çocuklar fitness salonunu kullanamamaktadırlar.
 2. Çocuk grup yüzme eğitim programına 4 ve 13 yaş aralığındaki çocuklar üye olabilir.
 3. (Bu madde SPOR A.Ş.’nin tesislerine göre farklılık gösterebilir).

Yukarıda belirtilen genel kuralları okuduğumu ve bunlara uyacağımı, Bilgi Formunda verdiğim bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu, bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığının tespiti halinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tesislerinde spor yapmamın engellenebileceğini, bu nedenle doğacak veya beyanında bulunmadığı kronik hastalık ve engel durumundan (görsel, işitsel, bedensel,ruhsal ve duygusal, süreğen engellilik v.s.) doğacak maddi ve manevi her türlü sonuca katlanacağımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin veya çalışanlarının hukuki ve cezai sorumluluğu yoluna gitmeyeceğimi gayri kabili rücu şekilde kabul, beyan ve taahhüt ederim.